تبلیغات
شرکت صابون وثوقی - نخستین جشنواره ملی و نمایشگاه گیاهان دارویی ، فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی ایران

شرکت صابون وثوقی

معرفی نخستین جشنواره ملی و نمایشگاه گیاهان دارویی ، فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی ایران

سرزمین ایران از نظر تنوع گیاهی، به خصوص از منظر گیاهان دارویی، جایگاه منحصر به فردی در جغرافیای گیاهی جهان دارد. بر اساس نظر گیاه‌شناسان و پژوهشگران علوم مرتبط منابع طبیعی، تعداد گونه‌های گیاهی ایران در حدود 8000 گونه است و تحقیقات دانش‌پژوهان كشور نشان داده است كه از این تعداد بیش از 2500 گونه دارای خواص دارویی، عطری، ادویه‌ای، آرایشی و بهداشتی، رنگ دهنده، طعم دهنده، مكمل غذایی، كنترل كننده حشرات و علف هرز و سایر موارد هستند. به‌علاوه، از تعداد كل گونه‌های شناخته شده، نزدیك 1730 گونه به عنوان گیاهان بومی ایران ( اندمیك) می‌باشند كه تنها در سرزمین ایران رویش كرده و به عنوان یك ظرفیت انحصاری در كشور محسوب می‌شوند.

تاریخ طب ایران اسلامی، شاهد كوشش‌های غرورآفرین دانشمندان شهیری بوده كه تجربیات گرانقدر آن‌ها از دیرباز تاكنون در سراسر گیتی به فعالیت‌های علمی بشر الهام بخشیده است. بدلیل وجود استعدادهای بالقوه و تنوع اقلیمی در کشور، بر ملت پاك نهاد این مرز و بوم و مسئولین فرض است كه این ذخایر بجا مانده از نیاكان و خاک پرگهر ایران را به عنوان ذخایر مفید برای ملت بزرگ ایران زنده نگه دارند تا همواره در خاطر نسل‌های آینده باقی بماند. از طرف دیگر با توجه به رویكرد جهانی و ملی، حضور كلیه ذینفعان در كنار هم یك وظیفه حاكمیتی و مهم در دستیابی و مأموریت ستادهای فناوری كشور است و تنها از طریق جشنواره‌ها و نمایشگاه‌ها بوده كه تعاملات و دیدارهای چهره به چهره شكل می‌گیرد.

در جهت حفظ این ارزش‌ها و ارتقاء آگاهی ملت عزیز و همچنین به منظور معرفی و قدردانی از تلاش‌های انجام شده پژوهشگران، زارعین، پزشكان، دانشجویان، صنعتگران، صادركنندگان، تولید‌کنندگان و دیگر دست اندرکاران و متخصصین در عرصه گیاهان دارویی، داروهای گیاهی، فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی ایران، ستاد توسعه پژوهش و کاربرد گیاهان دارویی و طب ایرانی نخستین جشنواره ملی و نمایشگاه گیاهان دارویی ، فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی ایران را در تاریخ 21 الی 24 خرداد ماه 1391با شعار "همراه با طبیعت، همگام با سلامت" برگزار خواهد نمود. این جشنواره و نمایشگاه می­تواند نگرش‌های علمی و تجاری از یک سو و از سوی دیگر استعدادهای بالقوه، تنوع اقلیمی کشور و سرمایه­گذاری­های انجام گرفته توسط بخش خصوصی و دولتی و نیز توجه برنامه­ریزان اقتصادی کشور را جلب نموده واین ارتباطات مردمی حرکت گسترده­ مجامع علمی را به سوی گسترش فرهنگ، تولید و مصرف گیاهان دارویی و ترویج استفاده از طب ایرانی بعنوان روش‌های مكمل در طب را در راستای جهاد اقتصادی هدایت نماید.

این جشنواره و نمایشگاه، علاوه بر پر رنگ نمودن نگرش‌های علمی و تجاری و نیز ایجاد محیطی فعال و آموزنده، با جلب توجه برنامه‌ریزان اقتصادی، كارآفرینان و صاحبان صنایع در کشور فرصتی استثنائی برای فعالین عرصه گیاهان دارویی و طب ایرانی ایجاد خواهد نمود. مخاطبین این جشنواره بطور اعم عموم مردم و به طور اخص شركت‌ها و موسسات دولتی و خصوصی و كلیه پژوهشگران و صاحبان صنایع و كارآفرینان در عرصه گیاهان دارویی و طب سنتی ایران هستند

اهداف نخستین جشنواره ملی و نمایشگاه گیاهان دارویی ، فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی ایران :

1. معرفی و تقدیر از برگزیدگان در زمینه های تولید، صادرات، كار آفرینی، تجاری سازی طرح‌های پژوهشی، فرهنگ سازی، فرآوری، بسته بندی، ارتقاء كمی-كیفی فرآورده‌ها و احیاء میراث پزشكی و طب سنتی ایران.

2. ارتقاء سطح دانش عمومی در زمینه كشت، اهلی كردن، استخراج مواد موثره، فرآوری، بسته بندی گیاهان داروئی، طب سنتی و تهیه محصولات ارگانیك.

3. توسعه صنعت گیاهان داروئی، ارائه روشهای نوین و آخرین دستاوردها و پیشرفتهای حاصله در زمینه‌های مختلف گیاهان دارویی و فرآورده‌های طبیعی.

4. شناسایی ظرفیتهای موجود در عرصه گیاهان دارویی و طب ایرانی و ارتقای قابلیتهای عملی و تبدیل آن به ثروت در راستای جهاد اقتصادی.

5. معرفی فرآورده های مكمل و روشهای مختلف طب سنتی به طریق علمی و كاربردی.

6. معرفی مواد آرایشی، بهداشتی، انواع عرقیات، انواع عطر و اسانس ومحصولات ارگانیك نظیر زیتون، عسل، زرشك، عناب و زعفران به صورت بسته بندی ویژه و استاندارد.

7. اطلاع رسانی مصرف صحیح گیاهان داروئی، احیاء سنتها و باورهای طب ایرانی و آشنایی با گیاه درمانی و روش استفاده از گیاهان در طب سنتی با نگرش سلامت محوری.

 روابط عمومی شرکت فناور و دانش بنیان تولیدی صابون وثوقی پارك علم و فناوری خراسان

به گالری تصاویر دیدنی شرکت تولیدی صابون وثوقی خوش آمدید

نظرسنجی

  كدامیك طیف از محصولات شركت فناور صابون وثوقی را بیشتر استفاده می كنید؟ • فهرست مطالب شرکت صابون وثوقی

آمار وب سایت

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • بازدید ماه آینده :
 • تعداد کل اخبار :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :